Dekoracje wielkanocne DIY. Kompozycja naturalna w słoiku

2
5961
views
kreatywne zabawy

Te dekoracje wielkanocne trochę odbiegają od tego, co tworzyliśmy do tej pory. Zwykle jest kolorowo, ekspresyjnie i spontanicznie. Jednak tym razem wspięliśmy się na wyżyny naszej samokontroli i powściągnęliśmy impulsywne zapędy, gdyż przyszło nam tworzyć na specjalne zamówienie ;)

dekoracje wielkanocne

Nasze dekoracje wielkanocne powędrują na parapet babci, a że gustuje ona w bielach i naturalnych aranżacjach, to staraliśmy się tego trzymać.  Udało to nam się chyba całkiem nieźle? ;)

Dekoracje wielkanocne DIY

Do stworzenia naszej kompozycji wykorzystaliśmy piasek i kawałki kory znalezione w lesie, bukszpan rosnący na naszym balkonie oraz ozdoby na klamerce zrobione z masy papierowej. Instrukcję jak zrobić te ostatnie znajdziecie →TUTAJ

Za bazę posłużyły nam słoiki, a do ich pomalowania wykorzystaliśmy resztkę białej farby akrylowej (po malowaniu sufitów) oraz szablony, które znajdziecie również we wpisie o ozdobach z masy papierowej →TUTAJ

Ponadto potrzebne Wam także będą nożyczki, pisak, taśma papierowa, pędzelek lub gąbkę, klej introligatorki, do prac kreatywnych lub na gorąco.

1. Wydrukowane i wycięte szablony odrysowujemy na taśmie papierowej.

dekoracje wielkanocne

2. Wycinany wzór z taśmy i przyklejamy go na słoik.

dekoracje wielkanocne

3. Malujemy słoik. Ja chciałam uzyskać fakturę „baranka”, dlatego stemplowałam farbę gąbką. Można do tego wykorzystać specjalny pędzel, ale identyczny efekt uzyskamy także zwykłym zmywakiem kuchenny.

W ten sposób nałożyłam dwie warstwy (drugą dopiero po wyschnięciu pierwszej). Jeżeli chcielibyśmy uzyskać równą, gładką powierzchnię, można wykorzystać farbę w sprayu.

dekoracje wielkanocne

dekoracje wielkanocne

4. Po wyschnięciu farby i odklejeniu taśmy usuwamy ewentualne zacieki. Ja podważyłam je delikatnie paznokciem. Po tym mogliśmy przejść do tworzenia naszej naturalnej aranżacji.

dekoracje wielkanocne

5. Piasek na dnie słoika nie jest tak na prawdę konieczny, ale ułatwia układanie kompozycji.

dekoracje wielkanocne

6. Kora znaleziona w lesie musiała najpierw wyschnąć.  Dzięki temu mogliśmy wykorzystać także jej suche włókna.

dekoracje wielkanocne

dekoracje wielkanocne

7. Korę układaliśmy w taki sposób, aby jej struktura oraz porosty były dobrze widoczne w „okienkach”. Następnie dołożyliśmy do tego gałązki bukszpanu.

dekoracje wielkanocne

8. Klejem na gorąco przykleiliśmy włókna z kory, aby zamaskować nimi szyjkę słoika. Dołożyliśmy do tego ozdoby na klamerce i nasze dekoracje wielkanocne gotowe.

dekoracje wielkanocne

dekoracje wielkanocne

dekoracje wielkanocne dekoracje wielkanocne

Babcia była zachwycona. Tym bardziej, że powstrzymaliśmy się od zabazgrania wszystkiego markerami :D  Ale bądźcie spokojni, taką czysto dziecięcą wersję wielkanocnych słoików również udało nam się stworzyć, o nich napiszemy następnym razem!

  • Cudowny pomysł. Wygląda to genialnie.

    • mamarak

      Dziękuję pięknie! :)