Jakie elementy powinna zawierać wyprawka przedszkolaka?

Jakie elementy powinna zawierać wyprawka przedszkolaka?

Żegnaj przedszkole, witaj prawdziwą edukację! Przygodę naszych pociech zaczynamy od przedszkola, a żeby debiut był jak najprzyjemniejszy, przygotowaliśmy listę sprzętu, w tym najpotrzebniejsze rzeczy. Ulubione pędzle, prawdziwe szkolne torby i wysłużone kapcie, oczywiście odpowiednio sygnowane, żeby każdy wiedział do kogo należą. Tu zaczyna się lista rzeczy niezbędnych dla przedszkolaków, a ponieważ przedszkolaki oznaczają również nowe potrzeby w domu, uzupełniliśmy listę o pomoce edukacyjne, niezbędne dodatki i najwygodniejsze biurko na świecie. Czego jeszcze będzie potrzebował przedszkolak? Zobaczcie nasze zestawienie.

Wyprawka do przedszkola:

Podstawowe wyposażenie przedszkolaków składa się z wielu elementów, nie tylko przyborów szkolnych, ale także artykułów piśmiennych, higienicznych, przebieralni, gimnastyki itp. Co prawda wyprawki pochłaniają dużo gotówki, ale większość rzeczy kupionych raz wystarczy na długo. Aby dobrze wydać pieniądze, nie kupuj za dużo, ale nie za mało. Punktem wyjścia może być lista rzeczy, które Twoje dziecko będzie uczęszczać do przedszkola. Każde przedszkole ma swoje wymagania, niektórzy podają konkretne marki kredek lub markerów, a niektórzy tylko podają liczbę kolorów kredki w opakowaniu. Poznajmy najpopularniejsze elementy wyprawki oraz cechy jakie powinny posiadać.

  • Ubrania,
  • obuwie,
  • akcesoria do leżakowania,
  • artykuły higieniczne,
  • plecak,
  • worek na obuwie,
  • artykuły plastyczne.

Ubrania

Przedszkolaki muszą mieć odpowiedni strój dodatkowy. W większości przypadków wymagane jest również podpisanie poszczególnych części garderoby. Możesz więc wyhaftować inicjały lub imiona swojego dziecka na ubraniach i nakleić podobny napis na podeszwach butów za pomocą trwałego markera. Jeśli chodzi o aspekt ubioru piżamy przedszkolnej, powinien to obejmować:

Przedszkolaki łatwo brudzą się podczas jedzenia lub zabawy, więc muszą mieć dodatkowe ubrania. Musisz pamiętać, że w tym zestawie znajdują się:

  • spodnie/spódnica,
  • koszula,
  • t-shirt,
  • rajstopy,
  • figi,
  • skarpetki.
  • Powinny być również dostarczane w torbie z podpisem.

Plecak przedszkolaka

Plecaki dla przedszkolaków nie zajmują dużo miejsca, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy pozostają w szkole przez cały rok. Dlatego pierwszy plecak może być niewielki. Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze idealnego pierwszego plecaka? Kręgosłup przedszkolaka wciąż rośnie. Aby nie skrzywdzić dziecka, musisz wybrać plecak, który nie będzie przeszkadzał w jego rozwoju.

  • Waga. Najlepiej sprawdzi się lekki plecak, który przy pełnym dziecięcych gadżetów nie może przekroczyć 10% masy ciała dziecka.
  • Rozmiar. Ważny jest również rozmiar plecaka, który nie może być zbyt duży i musi być dostosowany do wzrostu przyszłego ucznia. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest kształt plecaka, a zwłaszcza jego tył, który jest blisko pleców.
  • Kształt. Idealny jest sztywny plecak o anatomicznym kształcie. Dzięki temu jego ciężar rozkłada się równolegle na plecy całego dziecka.
  • Regulowane szelki. Szelki plecaka muszą być regulowane, w miarę szerokie i wygodne dla dziecka. Nie powinny przyklejać się do ramion, ale powinny być miękkie. Kolejną zaletą jest bezpieczny odbłyśnik.
  • Materiały. Plecak musi być wykonany z bardzo wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jest wytrzymały i może służyć przez rok. Byłoby świetnie, gdyby była wodoodporna i bardzo łatwa w czyszczeniu. Staranne wykończenie i twarde dno to zalety, których nie można pominąć.

Wygodne obuwie

  • Praktyczne kapcie

Przedszkole to miejsce, w którym maluch spędza dużo czasu. Tutaj bawi się i uczy, biega i skacze, siada przy stole w jadalni, myje uchwyty w łazience. Kilka razy dziennie zdejmuje kapcie. Małe dzieci chcą niezależności. Aby ułatwić mu to zadanie, najlepiej wybrać kapcie, które będzie nosił bez niczyjej pomocy.

  • Najlepsze z nich to wsuwane lub zapinane na rzepy bez zapinek, sznurowadeł i zatrzasków. Ponieważ przedszkolak jest zawsze w biegu, zmiana butów powinna mu zająć kilka sekund, nie wymagając ani dłuższej uwagi, ani wielkich umiejętności. Przyjdzie czas na naukę wiązania.
  • Dobre kapcie nie powinny się ślizgać. Właściwości antypoślizgowe często zapewniają perforowane gumowe podeszwy, popularne są również kapcie-skarpety z tekstylną podeszwą wyłożoną gumowymi elementami. W obu przypadkach należy pamiętać, że stopy, jak każda inna część ciała, muszą oddychać, dlatego tak ważne są otwory wentylacyjne i naturalne materiały wentylacyjne. W przeciwnym razie stopy dziecka będą cały czas mokre, co jest pierwszym krokiem do złapania przeziębienia.

Akcesoria do leżakowania

Lista artykułów żłobkowych i przedszkolnych obejmuje kapcie, ubrania na zmianę i wilgotne chusteczki. Nie sądzimy, że będziesz długo zastanawiać się, co spakować swoje dziecko do torby przedszkolnej. Wiemy jednak, że wybór śpioszków może być problematyczny dla rodziców. Wytyczne instytucjonalne ściśle podają informacje dotyczące suszenia:

  • koce,
  • poduszki,
  • prześcieradła.

Jak wybrać odpowiednią pościel do przedszkola?

Jeśli planujesz zabrać do domu ulubioną pościel swojego malucha, z pewnością poczuje się bezpiecznie. Jeśli kupujesz nową pościel, najlepiej poproś obsługę o odpowiedni rozmiar – zbyt duża kołdra po prostu spadnie z dziecka, a kołdra za mała i nie zakryje jej dobrze. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko dobrze się bawiło na leżąco, poszukaj poszewki na poduszkę z jego ulubionym bajkowym motywem, dobrze mu to przypomina leżenie! Kiedy Twoje dziecko ma swoją ulubioną poduszkę i bez niej nie będzie spało, zrób z niej część prześcieradła, a Twoje dziecko będzie mogło spać spokojnie od pierwszego dnia.

Warto zadbać o to, aby zarówno kołderka, jak i poduszka zostały wykonane z bardzo wygodnych materiałów z naturalnymi składnikami, aby zapewnić wysoki komfort snu i zapewnić, że Twoje dziecko nie poci się nadmiernie pod tego typu pościelą. Dobrym rozwiązaniem w grupie lub takiej, do której należy Twoje dziecko, jest wyhaftowanie jej inicjałów na pościeli lub podpisanie jej trwałym markerem – zapobiegnie to ewentualnym pomyłkom przed snem.

Kocyk dla przedszkolaka

Nawet jeśli przedszkole, do którego chodzi maluch, nie ucina sobie drzemki przed obiadem, warto mieć własny kocyk malucha. Niektóre placówki mają materace, na których można się położyć, gdy dziecko czuje się gorzej lub żłobek otwiera się wcześnie i chcą iść spać przed śniadaniem. Wybór kocyka to bardzo subiektywna sprawa, ale fajnie by było, gdyby z łatwością zmieścił się do plecaka i był ozdobiony uroczymi dziecięcymi wzorami, które pokochałyby nasze przedszkolaki. Kocyk żyrafa lub bardzo podobny kocyk słonia to przykład kocyka, który powinien spełnić oczekiwania kilkuletniego dziecka, będzie niezastąpionym komfortem w chwilach smutku.

Artykuły higieniczne:

  • Szczoteczka, pasta do zębów i kubeczki do mycia zębów. Większość przedszkoli ma rytuał, w którym dzieci myją zęby po posiłkach. To dobry nawyk i warto go wspierać. Wybierz szczoteczkę do zębów dopasowaną do wieku Twoich zębów, dobrą pastę do zębów i kubek dla ukochanego bohatera. Pamiętaj, żeby wszystko podpisać.
  • Ręczniki. Wiele zależy od przedszkola. Niektórzy używają ręczników papierowych, inni odsyłają własne ręczniki do pralni samoobsługowej. Jeszcze inne wymagają od rodziców zmiany ręczników lub dostarczenia pięciu małych ręczników tygodniowo.
  • Chusteczki nawilżane. Czasami przedszkola proszą rodziców o dostarczenie chusteczek nawilżanych raz w miesiącu. Na przykład służą do wycierania rąk po dziele sztuki – wybierz te, które mają dobrą kompozycję. Dzieci będą z nich często korzystać.

Worek na obuwie

Torby na buty mogą być nieskuteczne, ponieważ buty można przechowywać w zwykłych plastikowych torebkach lub szafkach, ale są niezastąpione w przedszkolu.  To nieprzyjemne uczucie przeżywa każda mama przedszkolaka, gdy uświadamia sobie, że nagle giną rzeczy jej dziecka, mimo że są podpisane, schowane w szafce w szatni i pewnego dnia ich nie ma. W przeciwnym razie nie zostanie utracone. Jako rodzice przedszkolaków musimy pogodzić się z tym, że dzieci nie dbają o swoje rzeczy, a przedszkolaki nie mogą jednocześnie zajmować się dziećmi i rzeczami. Z tego powodu ubranie na zmianę, które zabieramy do przedszkola, najlepiej schować poza torbą ze sznurkiem. W ten sposób nic się nie zgubi ani nie wypadnie z plastikowej torby. Torby na buty to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób przechowywania rzeczy osobistych w przedszkolnej szatni i mogą służyć przez wiele lat.

Cechy idealnego worka na obuwie

  • Wymiary. Standardowo mierzy ok. 30cm x 35cm, dzięki czemu bez problemu schowasz w niej buty lub przebierzesz się. Jeśli jednak masz taką możliwość, zdecyduj się na nieco większą torbę, która pozwoli Ci pomieścić wyjątkowo grube spodnie dresowe i bluzy na te chłodniejsze dni.
  • Materiał. Torby na buty powinny być wykonane z grubego materiału, który wytrzyma czyszczenie chodnika i wykopy w drodze do przedszkola. Poliestrowe torby za kilkanaście złotych na pewno do nich nie należą, więc nie kupuj ich, jeśli nie chcesz majstrować przy torbach. Patrząc na worek przed zakupem, najlepiej odwrócić ją na lewą stronę, aby sprawdzić, czy się zużyje, ponieważ jest to kolejny problem z tanimi torbami na klapki.

Artykuły plastyczne

Edukacja artystyczna jest niezwykle ważna dla rozwoju każdego dziecka, a także dostarcza niezwykłych wrażeń najmłodszym. Artykuły artystyczne pomagają rozwijać kreatywność i umiejętności rzemieślnicze dzieci. Akcesoria dostępne w naszym sklepie internetowym będą świetnym wyborem do pracy w ramach szerszej grupy przedszkolnej i szkolnej oraz do indywidualnej zabawy. Dziecięce materiały plastyczne pozwalają dzieciom spędzać czas każdego dnia na ich zabawie, a także na tworzenie okazjonalnych dzieł sztuki, takich jak drzewo laurowe czy ozdoby tematyczne.

Naczynia i pudełka na posiłki

W niektórych przypadkach dzieci przynoszą z domu posiłki lub przekąski. Wtedy przydaje się pudełko bento. Tutaj mamy kilka świetnych opcji, pamiętaj, aby przy wyborze sprawdzić, czy są one wolne od szkodliwych substancji, takich jak BPA. Przetestowaliśmy różne wersje, plastikowe, metalowe i termosowe. Każdy z nich ma swoje zalety. Warto zastanowić się, co damy ich dzieciom. Pudełka bento lub talerze z przegródkami pozwalają nam zapakować kilka różnych produktów w jedno opakowanie. Z drugiej strony termos może być używany do gotowania owsianki lub innych rzeczy, które mają utrzymać ciepło.

Wyprawka dla przedszkolaków musi zawierać niezbędne elementy, bez których przedszkolaki nie mogą żyć. Zakup poszczególnych elementów może trochę zaszkodzić Twojemu budżetowi domowemu, ale są to wydatki niezbędne i nie da się ich uniknąć. Opłaty  dla 3-latków wynoszą około 250-300 zł. Jego najdroższym elementem jest pościel, więc łóżeczko będzie tańsze dla 5-latka, który nie potrzebuje nowej pościeli. Warto zabrać swoje pociechy na zakupy i pozwolić im decydować np. o wyborze fasonu piżamy czy pościeli. Dzięki temu maluch poczuje się pewniej i potrzebuje pewności w pierwszym dniu przedszkola.

Produkty niezbędne w domu:

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują więcej miejsc do życia niż dzieci młodsze. Ich pokój powinien wspierać rozwój, być miejscem do zabawy i nauki. Pokój dziecięcy przeszedł wiele przemian ze względu na wiek i kreatywność młodych mieszkańców. W przestrzeni przedszkolaka kreatywność dziecka nie zna granic. A zatem zaaranżujmy go tak, by wspierać pomysły dzieci, ale nie żałujmy jednego z mebla, który ma naklejki lub ściany są twórczo porysowane. Nie warto więc na tym etapie inwestować w drogie meble.

  • biurko lub stolik do odrabiania lekcji,
  • dobre oświetlenie,
  • organizery.

Biurko dla przedszkolaka

Podczas gdy przedszkolaki dopiero uczą się alfabetu, biurka mogą być bardzo przydatne. Małe i tanie stoliki są niewiele większe od prostych stolików. Do tego możesz wybrać krzesło obrotowe o regulowanej wysokości. Jeśli dziecko uwielbia sztukę i lubi bawić się plasteliną lub ciastem, to potrzebne są również organizery, różnego rodzaju pudełeczka na kredki, farby i nożyczki. Plastikowe pojemniki z szufladami zajmują bardzo mało miejsca. Można je dowolnie ze sobą łączyć. Jeśli myślimy o przyszłości i chcemy zainwestować w meble, które przetrwają wiele lat, już teraz można kupić małą komodę w neutralnych kolorach dla przedszkolaków. Szafka na kółkach z szufladami to również świetny pomysł na oddzielenie zabawek i ulubionych przedmiotów malucha. W sklepach meblowych nie brakuje sprytnych rozwiązań. Wybierając szafkę lub pojemnik do przechowywania zabawek, zwróć uwagę na funkcjonalność i przyszłe możliwości wykorzystania.

Jak wybrać odpowiednie biurko dla przedszkolaka?

Wybór ergonomicznego biurka dla dziecka musi spełniać określone wymagania.

  • Prawidłowa postawa dziecka ma duże znaczenie. Właściwie dobrane środowisko nauki powinno zmuszać dziecko do utrzymania prawidłowej postawy. Przed biurkiem dziecko powinno mieć nie tylko wyprostowane plecy, ale także odpowiednie podparcie talii, a nóżki swobodnie stawiać na ziemi. Właściwa postawa przy biurku obejmuje również swobodne opieranie ramion na biurku pod kątem 90 stopni z głową lekko pochyloną nad biurkiem.
  • Wysokość biurka. Wybierając ergonomiczne biurko dla dziecka, wysokość biurka ma kluczowe znaczenie. Dzieci w przedszkolu mają 115-130 centymetrów wzrostu. Odpowiednio dobrana wysokość blatu powinna wynosić około 55 centymetrów, aby dziecko mogło utrzymać prawidłową pozycję podczas odrabiania lekcji lub rysowania. Dobrą propozycją jest również stolik z regulowanym blatem.
  • Głębokość i szerokość biurka. najlepsza głębokość biurka dla małych dzieci to zdecydowanie 50 centymetrów, ale wartość dla nieco większego ucznia powinna być większa, ponieważ potrzebuje miejsca. Biurko ma szerokość 60-75 centymetrów, co zapewnia wygodę podczas nauki i zabawy.

Odpowiednio dobrane oświetlenie

Nauka i odrabianie lekcji odbywa się zazwyczaj w pokoju dziecięcym w miejscu do tego przeznaczonym. Zwykle biurko lub stolik musi być dobrze oświetlony i nie tworzyć rozpraszających i rozpraszających cieni, zwłaszcza jeśli pada na notatnik lub książkę, z której korzysta dziecko. Tutaj najlepiej sprawdza się dobór odpowiedniej lampy biurkowej. Powinien mieć regulowane ramię, aby w razie potrzeby móc zmienić kąt padania światła. Dzieci praworęczne powinny stawiać światło po lewej stronie, leworęczne – po prawej. Dzięki temu cienie rzucane przez naszych uczniów nie przeszkadzają w pracy.

Funkcjonalne organizery

Dowolny pojemnik i kosz, który w nocy może szybko zebrać wszystkie drobiazgi, można wykorzystać na przedmioty codziennego użytku. Ponadto kosze takie jak ten pomagają w czyszczeniu, łatwiej jest wyciągnąć kilka koszy i odkurzyć je, niż przestawiać każdy element z osobna.

  • Zabawne, kolorowe pojemniki również mają tę zaletę – dzieci chętniej same się myją, gdy muszą wrzucić zabawki do pudełka w kształcie głowy Lego lub pudełka swojego ulubionego zwierzaka.
  • Jeśli podłoga w pokoju Twojego dziecka nie może pomieścić kolejnego kosza na śmieci, możesz sięgnąć po zawieszony na ścianie pojemnik na zabawki. To rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, ale również bardzo piękne. Postaraj się, aby wszystkie koszyki i pojemniki wyglądały podobnie, zbyt wiele kolorów i wzorów nie jest dobrych dla Twojego dziecka.
Jak psychopata traktuje dzieci? Szokujące fakty i przykłady
Kiedy noworodek zaczyna widzieć?
Czy alimenty wlicza się do dochodu?

Dodaj komentarz