Podstawowe wskazówki dotyczące podróżowania z dziećmi

Podstawowe wskazówki dotyczące podróżowania z dziećmi

Bez względu na to, czy jest to Twoja pierwsza podróż z pierwszym dzieckiem, czy piąta z piątym, podróżowanie z dziećmi zawsze będzie zniechęcające. Od tego, co spakować do tego, jak się tam dostać, jest pełen potencjalnych zmartwień.

Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą pomóc ci przygotować się i uchronić cię przed szaleństwem. Poniżej wymieniliśmy 25 najlepszych wskazówek dotyczących podróżowania z dziećmi. Niektóre są dla niemowląt, niektóre dla starszych dzieci, a niektóre dla ciebie.

Po prostu to zrób!

Podczas gdy pomysł podróżowania z dziećmi może być przytłaczający, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest: to się skończy. Dostaniesz się tam. Przetrwasz.

Powolutku

Możesz być przyzwyczajony do pędzenia z samolotu i przez lotnisko, wykorzystując wszystkie te tajne skróty, ale te dni się skończyły. Usiądź wygodnie, pozwól wszystkim pędzić wokół ciebie i po prostu idź z przepływem. Nie jesteś już odpowiedzialny za to – ciesz się tym.

Nie przepakowuj się

Pamiętaj, że prawie wszystko można kupić za granicą. Może nie będzie to ta sama marka, ale poradzisz sobie. Pieluszki są często problemem, ponieważ 100% eko i organiczne marki są czasami trudne do znalezienia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do używania marki eko, zrób test z marką nieekologiczną przed wyjazdem, aby zobaczyć, czy twój maluch ma jakąś reakcję.

Hotel czy wynajem wakacyjny?

Hotele mają zalety (obsługa pokoju, posiłki, usługi opieki nad dziećmi itp.), ale wynajem wakacyjny oznacza, że możesz uczynić go swoim domem – i przygotować własne posiłki, co może być przydatne, jeśli twoje dziecko ma specjalną dietę. Jest to wybór osobisty, ale wart przemyślenia.

Mądra rezerwacja

Jeśli zdecydujesz się na hotel, nie spiesz się z rezerwacją. Być może zatrzymałeś się tam wcześniej i kochałeś to, ale pomyśl długo i mocno o tym. Czy Twój pokój znajduje się na stromym wzgórzu? Czy było dużo schodów? To, co mogło być rajem tylko dla was dwóch, może łatwo stać się koszmarem, gdy ciągniesz wózek i dziecko.

Oznacz je i śledź!

Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko się zgubi, możesz je oznaczyć, pisząc swoje imię i numer telefonu na jego ramieniu. W ten sposób, gdy zostanie znalezione, będzie można się z Tobą łatwo skontaktować. Możesz również zainwestować w urządzenie śledzące GPS. Przymocuj je do nadgarstka lub torby dziecka i śledź za pomocą aplikacji.

Basen vs. morze

Nawet jeśli planujesz zostać przy plaży, możesz rozważyć upewnienie się, że jest tam również basen. Mnóstwo dzieci uwielbia być w morzu, ale inne nie mogą tego znieść. Basen jest idealny dla maluchów, które mogą się w nim pluskać, ochłodzić i wyczerpać.

Wózek, spacerówka czy chusta

Jest to częsty dylemat podczas podróży z dziećmi i nie ma na niego łatwej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, gdzie się wybierasz. Czy ulice będą równe i wybrukowane, czy też będą tam wyboje i jazda w terenie? Czy będzie tam bardzo wilgotno czy dość chłodno? Do czego jest przyzwyczajone Twoje dziecko?

Dobrym, uniwersalnym rozwiązaniem jest lekki wózek dziecięcy. Są łatwe w podróży i można je zabrać aż do bramy; mogą być używane jako tymczasowe łóżko na popołudniowe drzemki; są lekkie i oddychające, ale można je również izolować za pomocą koców i osłony przeciwdeszczowej; i są dobre na prawie każdym terenie.

Fotelik samochodowy czy nie?

Niektórzy ludzie przysięgają przez nich, inni uważają, że to szaleństwo, aby przynieść tak duży przedmiot na krótki czas, w którym będą używane. Wymagają one dodatkowego miejsca w locie i są dość nieporęczne, ale wtedy masz gwarancję, że masz go na każdą jazdę samochodem. Jeśli planujesz wziąć jeden, może warto zainwestować w fotelik samochodowy / combo wózka, abyś nie musiał nosić jeszcze większego ciężaru wokół.

Sprawdź, gdzie na Mazury z dzieckiem warto pojechać!
Sprawdź, gdzie warto pojechać z dzieckiem w niedzielę!
Sprawdź, gdzie warto pojechać nad jezioro z dzieckiem!

Dodaj komentarz