Jakie są korzyści z podróżowania dla dzieci?

Jakie są korzyści z podróżowania dla dzieci?

Myśl o podróżowaniu z dziećmi może na początku wydawać się zniechęcająca, ale może to być niesamowicie satysfakcjonująca przygoda, która ma realne korzyści dla dzieci.

Znany scenariusz: przerwa w szkole zbliża się po raz kolejny i nie wiadomo, jak zapewnić dzieciom rozrywkę. Nie każda rodzina ma czas lub środki, aby wyjechać na wakacje za granicę kilka razy w roku. Niezależnie od tego, czy podróżujemy za granicę, czy też zwiedzamy lokalną społeczność lub miasto przez jeden dzień, nocujemy na kempingu lub odkrywamy wspaniałe plenery, każda forma podróży może okazać się korzystna dla dzieci i ich przyszłego rozwoju.

Rozwija empatię

Szkoła może się skończyć, ale to nie znaczy, że nauka również. Muzea oferują wgląd w życie dawno temu, pozwalając dzieciom dowiedzieć się o zmaganiach i triumfach poprzednich pokoleń. Może to być szczególnie przejmujące, jeśli Twoje dziecko uczyło się w szkole o konkretnym wydarzeniu.

Jeśli szukasz altruistycznych wakacji dla całej rodziny, wolontariat za granicą jest fantastycznym sposobem na pielęgnowanie życzliwości i dobrej woli u dziecka i prawdopodobnie będzie to doświadczenie zmieniające życie dla wszystkich zaangażowanych. Dzięki temu dzieci będą miały okazję poznać ludzi z różnych środowisk, co z kolei poszerzy ich horyzonty i pomoże im rozwinąć współczucie. Należy jednak uważać, by dokonywać odpowiedzialnych wyborów, jeśli chodzi o wolontariat, zwłaszcza z dziećmi.

Poprawa umiejętności planowania i rozwiązywania problemów

Podróżowanie to radość, a częścią tej radości jest przyjmowanie nieuniknionych problemów, które mogą się pojawić podczas podróży. Jeśli to, co nieuniknione, zdarzy się, postaraj się wykorzystać tę okazję, aby pokazać dziecku, jak wyjść z trudnej sytuacji. Rozwiązywanie problemów to umiejętność życiowa, którą dzieci muszą rozwijać i doskonalić wraz z wiekiem. Obserwowanie, jak zachowujesz zimną krew w trudnej sytuacji, jest dla nich nieocenioną okazją do rozwijania umiejętności i odporności.

Eksponuje je na różnorodność

Nie wszyscy mieszkają w zróżnicowanych miastach, a podróże mogą pomóc w zapewnieniu dziecku świadomości kulturowej, szacunku dla innych i otwartego spojrzenia na życie. Zapoznanie dziecka z obyczajami innych kultur otwiera jego oczy na nowe doświadczenia i tym samym zachęca je do bycia bardziej akceptującym innych. Nie tylko to, podróże dają im możliwość spróbowania nowych kuchni, odkrycia nowej muzyki i poznania ludzi, których normalnie by nie spotkali.

Promuje niezależność

Przekazanie części odpowiedzialności za podróż dziecku to świetny sposób na wspieranie jego niezależności. Przed podróżą zachęć dziecko do zrobienia badań na temat miejsc, do których się wybieracie. To daje im poczucie celu w waszej przygodzie i może nawet otworzyć oczy na coś nowego i ekscytującego – nigdy nie wiadomo! Dla starszych dzieci można nawet wypróbować przyjazne dla użytkownika platformy, takie jak Sherpa, aby nawigować wymaganiami dotyczącymi podróży i bardziej aktywnie interesować się kwestiami praktycznymi, takimi jak zdrowie i bezpieczeństwo.

Co zabrać na wakacje z dzieckiem?
Dowiedz się, gdzie pojechać nad morze z dzieckiem!
Jak przygotować małe dziecko do lotu samolotem?

Dodaj komentarz