Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Czy jesteś gotowy na lot ze swoim dzieckiem, jeśli tak, prawdopodobnie masz wiele pytań i obaw związanych z podróżą. Dzielimy się kilkoma wskazówkami, aby to nowe doświadczenie było tak mało stresujące i przyjemne, jak to tylko możliwe. Sprawdź przygotowane przez nas wskazówki!

Szybko i komfortowo

Możesz dolecieć samolotem  do celu w mgnieniu oka. Dzięki temu możemy odkrywać cały świat i pokazywać naszym dzieciom piękno najdalszych zakątków. W przeciwieństwie do pociągów, samochodów i tramwajów nie możemy jednak samolotu się zatrzymać ani wysiąść. Nie da się  tego uniknąć.Gdy coś pójdzie nie tak, wszyscy skazani są na małą przestrzeń, w której narastają emocje i kolidują z potrzebami poszczególnych pasażerów. Na szczęście nawet w trudnych momentach możemy zastosować tricki, które pomogą nam przetrać każdą sytuację.

Dziecko na pokładzie samolotu

Rodzice podróżujący po raz pierwszy  samolotem z dziećmi zwykle mają wiele pytań. Zastanawiają się jak utrzymać dziecko na swoim miejscu przez kilka godzin. Trzymanie na kolanach może być problemem, zwłaszcza jeśli dziecko nie chce spać, a podróż jest długa.  Trzymanie dziecka ważącego  10 czy 15 kg na kolanach przez dwie do pięciu godzin to spory kłopot, w takim przypadku należy rozważyć zakup osobnego miejsca  samolocie dla dziecka. Cała podróż będzie znacznie wygodniejsza. Zarówno dla rodziców, jak i maluszka.

Jak przetrwać podróż samolotem?

O ile to tylko możliwe należy wybrać lot bezpośredni.  Najlepiej nocny, dzięki temu istnieje spora szansa, że dziecko spokojnie prześpi całą podróż.Odpraw się wcześniej. Dzięki temu dziecko będzie miało odpowiednio dużo czasu, żeby oswoić się z nowymi miejscami i sytuacją. Zabierz ze sobą przekąski i napoje dla dziecka, rodzice muszą brać pod uwagę obostrzenia, jakie mają linie lotnicze. Możemy zabrać maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 mililitrów.

Zadbajmy o maksymalną wygodę. Dlatego wybierzmy ubranka, które nie krępują ruchów małego podróżnika. Nie możemy zapomnieć o ulubionej zabawce, czy książeczkach. One pomogą rozproszyć nudę. Pamiętajmy, żeby unikać gadżetów, które wydają różne dźwięki. Grająca przez kilka godzin zabawka może stać się koszmarem dla innych pasażerów. W przypadku małych dzieci i niemowląt,  musimy zaplanować z wyprzedzeniem zmianę pieluchy. Zmiana pieluchy w samolotowej toalecie może być kłopotliwa i po prostu trudna…

Czy można lecieć samolotem z noworodkiem?

Teoretycznie jest to możliwe, jednak trudno tak małemu dziecku wyrobić dokument, który pozwalałby na odbycie podróży. Jeśli to możliwe poczekajmy aż dziecko skończy da czy trzy miesiące. Noworodki ciężko znoszą podróż suche powietrze, mnóstwo bakterii i wirusów, no i ciągłe zmiany ciśnienia. To wszytko może negatywnie wpłynąć na samopoczucie tak małego dziecka.

Większość mam nie opuszcza swoich maluszków zaraz po porodzie. Dlatego świeżo upieczone e matki podróżujące samotnie powinny generalnie odczekać 2-10 dni przed wejściem na pokład samolotu. Każdą taką podróż należy skonsultować z lekarzem.

Sprawdź, gdzie na Mazury z dzieckiem warto pojechać!
Sprawdź, gdzie warto pojechać z dzieckiem w niedzielę!
Sprawdź, gdzie warto pojechać nad jezioro z dzieckiem!

Dodaj komentarz