Gdzie wybrać się z dziećmi na Śląsku?

Gdzie wybrać się z dziećmi na Śląsku?

Wycieczki z dziećmi to świetny sposób, aby pociechy spędziły czas na świeżym powietrzu. Niestety najmłodsi coraz więcej czasu poświęcają na użytkowanie telefonów komórkowych, co wpływa negatywnie na samopoczucie dzieci i ich rozwój. Zadaniem rodziców jest pokazanie pociechom, że można świetnie się bawić z dala od telefonów, internetu i komputera. Na Śląsku jest sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży, gdzie nawet dorośli znajdą coś dla siebie. Warto zorganizować wycieczkę do miejsc, które są związane z zainteresowaniami najmłodszych, aby zachęcić ich do pogłębiania hobby.

Wesołe Miasteczko – Legendia

Jeśli dziecko uwielbia aktywność na świeżym powietrzu i nie boi się wysokości oraz prędkości, to warto wybrać się z pociechą do Legendii. W tym parku rozrywki znajdą się atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci np. powolne karuzele, ale też dla nastolatków m.in. diabelski młyn czy zjeżdżalnie typu rollercoaster. Oprócz różnych maszyn, na których można się bawić Legendia jest pełna zagadek związanych z bajkami. Dzięki temu pobyt staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla najmłodszych. Każda atrakcja jest dokładnie opisana i ma regulamin, którego należy przestrzegać ze względów bezpieczeństwa. Na terenie parku są też miejsca z pamiątkami oraz strefa gastronomiczna. Jesienią i zimą większość maszyn jest nieczynna, ale za to na terenie Legendii są instalacje świetlne z bohaterami z popularnych bajek. Można dzięki temu spędzić czas na świeżym powietrzu i zrobić niezapomniane zdjęcia.

Śląski Ogród Zoologiczny

Większość dzieci uwielbia zwierzęta. Dla fanów czworonożnych i skrzydlatych przyjaciół świetnym pomysłem na wycieczkę jest wyjście do zoo. W Chorzowie znajduje się ogród zoologiczny, w którym można obejrzeć z bliska ponad 300 gatunków zwierzaków. To gratka zarówno dla młodszych, jak i starszych pociech. W ogrodzie znajdują się ścieżki edukacyjne, a także pawilony, gdzie można zobaczyć gady oraz płazy. Najlepiej wycieczkę zaplanować na cały dzień, aby dokładnie zwiedzić cały ogród, który jest trzecim co do wielkości zoo w Polsce. Jedne z najciekawszych zwierząt, które można odwiedzić w zoo to żyrafy oraz słonie, a także hipopotamy. Tak duże zwierzęta budzą respekt, ale jednocześnie ich widok zapiera dech w piersiach. Dzieci są zachwycone, że zwierzątka, które do tej pory widziały tylko w książkach mogą poznać na żywo.

Planetarium

Niedaleko parku rozrywki oraz zoo znajduje się planetarium. Warto rozwijać w dzieciach pasję do nauki, a szczególnie astronomii i fizyki. W planetarium o konkretnych godzinach są wyświetlane różne seanse dla dzieci oraz dla dorosłych. Wcześniej warto zarezerwować miejsce, aby nie okazało się, że trzeba długo czekać na następną projekcję. Do planetarium warto zabrać dzieci troszkę starsze, czyli od 5 roku życia. Oprócz pokazów filmów można też zwiedzić wystawy stałe i czasowe związane z astronomią oraz geofizyką. Co ciekawe w tym planetarium dzieci mogą odbyć symulowany lot w kosmos oraz poczuć na własnej skórze co dzieje się podczas trzęsienia ziemi! Dla zwiedzających są również dostępne różne instrumenty naukowe.

Sprawdź, gdzie na Mazury z dzieckiem warto pojechać!
Sprawdź, gdzie warto pojechać z dzieckiem w niedzielę!
Sprawdź, gdzie warto pojechać nad jezioro z dzieckiem!

Dodaj komentarz