Pytanie jaki wózek wybrać dla dziecka?

Pytanie jaki wózek wybrać dla dziecka?

Na pytanie “jaki wózek wybrać dla dziecka?” nurtuje wielu rodziców. Czy lepszym rozwiązaniem jest wózek wielofunkcyjny, czy wózek spacerowy? Wózek z trzema czy czterema kołami? I jak wybrać wózek, który będzie nam służył jak na najdłużej? Odpowiedzi na te pytania pozwolą na podjęcie decyzji zakupowej.

Decyzja o wyborze wózka nie jest prosta. Przy pierwszej wizycie w sklepie z akcesoriami dla dzieci może nawet rozboleć nas głowa. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych cech, na które warto zwracać uwagę przy wyborze wózka dziecięcego.

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

Jedną z decyzji, którą rodzice podejmują jeszcze przed pojawieniem się dziecka, jest właśnie wybór odpowiedniego wózka dziecięcego. Sama głęboka część wózka, czyli gondola jest wykorzystywana najkrócej, bo jedynie przez sześć pierwszych miesięcy życia maluszka. Po tym okresie najczęściej rodzice idą do sklepu, aby nabyć wózek, który ma posłużyć przez dłuższy okres czasu. W wielofunkcyjnym zestawie znajdziemy nie tylko nosidełko oraz część spacerową, a niekiedy również fotelik samochodowy. Odpowiednio zmontowany zestaw powinien starczyć na cały okres korzystania z wózka. Może się zdawać, że jest to najsensowniejsze rozwiązanie, jednak ceny wózków wielofunkcyjnych są bardzo wysokie, co czasami może odstraszyć potencjalnych nabywców.

Z uwagi na intensywne użytkowanie może pojawić się konieczność oddania wózka 2w1 do naprawy serwisowej, a po zakończeniu gwarancji każda próba naprawy będzie wiązała się z koniecznością poniesienia pełnych kosztów. Decydując się na zakup oddzielnie wózka głębokiego, a później spacerowego, rodzice mogą dysponować dwoma produktami od kompletnie innych producentów. Na każdy z nich będzie obowiązywała osobna gwarancja, a sam okres eksploatacji będzie z pewnością znacznie krótszy.

Wózki typu gondola są polecane przede wszystkim tym osobom, które nie dysponują przestrzenią do przechowywania części spacerowej, która będzie przez kilka miesięcy leżała nieużywana. Wózek dziecięcy zakupiony osobno jest zazwyczaj mniejszy niż ten, który można znaleźć w zestawach wielofunkcyjnych. Wózki 2w1 poleca się również osobom, które oczekują większego dziecka i martwią się, że niemowlę dość szybko wyrośnie z gondoli i chcą uniknąć zakupu wózka na dłuższą chwilę.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Tapicerka z pewnością powinna być zdejmowalna i wygodna w czyszczeniu ( należy sprawdzić na metce czy nadaje się do prania w pralce). Warto, aby miała elementy fluorescencyjne, aby wózek był lepiej widoczny. Wskazane jest, aby tapicerka była oddychająca, solidnie zapięta i porządnie uszyta. Spód wózka powinien być j styropianowy bądź drewniany, ponieważ zapewnia to lepszą ochronę przed zimnem. Plastik jest z reguły zbyt lekki.

Ważną sprawą jest rączka (poręcz). Warto, aby była ona regulowana. Możliwość regulacji (najlepiej teleskopowej) to rzecz niezbędna, żeby również osoby o różnym wzroście komfortowo mogły prowadzić i zachować kontrolę  nad wózkiem dziecięcym. To podstawa bezpieczeństwa

Poznaj najważniejsze obowiązki rodzica wobec dziecka!
Jak nadopiekuńczy rodzice wpływają na rozwój dziecka?
Jak wyciszyć dziecko nadpobudliwe bez tracenia czasu na nieefektywne metody?

Dodaj komentarz