Jak poprawić sobie nastrój zimą?

Jak poprawić sobie nastrój zimą?

Jedni kochają zimę, a inni jej nienawidzą. Nie da się jednak ukryć, ze mała ilość naturalnego światła słonecznego sprawia, że każdy może czuć się przygnębiony i zmęczony. Dobrze byłoby więc znać skuteczne sposoby na poprawienie sobie nastroju. Na szczęście, jest ich całkiem sporo. W skuteczny sposób można więc pozbyć się zimowego znużenia.

Rozgrzej swój organizm przy pomocy korzennych przypraw

Zima to doskonała pora na zastosowanie w kuchni korzennych przypraw. Wydaje się, że można dodawać je do aromatycznych zup krem, jak również do napojów. Na bazie kurkumy, cynamonu i szafranu przygotować można chociażby złote mleko, które jest prawdziwą bombą przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych substancji. Idealnie będzie smakowała również czarna herbata z dodatkiem soku malinowego oraz kory cynamonu. Korzenne przyprawy nie tylko rozgrzewają, ale również zapobiegają przeziębieniom oraz innym sezonowym infekcjom. Korzystnie wpływają także na nasz nastrój. Będą więc zbawienne dla wszystkich osób, które mają problem z zimowym przygnębieniem i smutkiem.

Regularnie ćwicz i spaceruj

W zimie nie należy rezygnować z aktywności fizycznej. Najważniejsze jest to, aby była ona regularna. W przeciwnym bowiem razie, nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów. Wydaje się jednak, że zimą nie należy stawiać na zbyt mocno angażujące ćwiczenia. Lepiej zrezygnować więc z treningu siłowego na rzecz jogi, pilatesu oraz spacerów. Warto w szczególności zainteresować się spacerami leśnymi. Olejki eteryczne wydzielane przez drzewa iglaste niezwykle korzystnie wpływają na nasz nastrój. Ponadto, podczas spacerów leśnych możemy obserwować uśpioną przyrodę przykrytą warstwą białego puchu. To także sprzyja regeneracji organizmu i przygotowuje go na nadejście wiosny. Dzięki aktywności fizycznej wzmaga się również produkcja endorfin. Co ważne, dzięki sportowi możemy również pozbyć się zbędnych kilogramów. Nie da się zaś ukryć, że w zimie narzeka na nie naprawdę wiele osób.

Czytaj książki i oglądaj nastrojowe filmy

Zimą dobrze byłoby postawić także na czytanie książek, jeżeli takie jest właśnie nasze hobby. Jeśli nie przepadamy za czytaniem książek, postawmy na oglądanie filmów bądź seriali. Wydaje się, że taka forma rozrywki będzie idealna na chłodne zimowe dni. Najlepiej zdecydować się na taką formę rozrywki, która sprawia nam największą przyjemność. Na nastrój szczególnie korzystnie wpływają seriale i filmy komediowe. Lepiej unikać thrillerów oraz horrorów, które mogą wprowadzić nas w nieprzyjemny nastrój.

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Krakowie?
Jak globalizacja kształtuje naszą codzienną rzeczywistość?
Jak znaleźć odpowiednią nianię w mojej okolicy?

Dodaj komentarz