Jeśli zdarzyło ci się pracować w branży gastronomicznej lub handlowej, z pewnością nie są ci obce tzw. badania sanepidowskie. Ich celem jest sprawdzenie, czy potencjalny pracownik nie jest zakażony określonymi szczepami bakterii. Wykluczają one bowiem pracę z żywnością do czasu, aż pacjent nie pozbędzie się ich z organizmu. Nie jest to jednak jedyne badanie, które warto wykonać przed podjęciem pracy. W przypadku wielu zakładów, zwłaszcza związanych z pracą fizyczną, pracodawca kieruje pracownika na wstępne badania do lekarza medycyny pracy. Taką usługę świadczy Przychodnia Garwolin.
Przychodnia Garwolin – lekarz medycyny pracy
Wizyta u lekarza medycyny pracy odbywa się m.in. przed rozpoczęciem pracy na określonym stanowisku. Specjalista sprawdza, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. W zależności od branży, mogą to być na przykład ograniczenia ruchowe, alergie, znaczne wady słuchu lub wzroku czy epilepsja. Taka profilaktyka ma na celu przede wszystkim ochronę zdrowia potencjalnego pracownika. Zdarza się, że to właśnie lekarz medycyny pracy, poprzez trafną diagnozę, umożliwia pacjentowi podjęcie leczenia.
Badania wstępne to tylko jeden z zakresów działań lekarza medycyny pracy. Przychodnia Garwolin specjalizuje się także w badaniach okresowych, profilaktycznych i kontrolnych. Nie wszystkie przeciwwskazania udaje się bowiem wykryć przed rozpoczęciem pracy przez pacjenta. Wizyta kontrolna ma na celu weryfikację jego zdrowia po pewnym czasie wykonywania obowiązków.
Przebieg wizyty
Specjalista w przychodni Garwolin przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski. Jeśli stan zdrowia pacjenta jest dobry, zazwyczaj wymagane będą jedynie standardowe pomiary ciśnienia, kontrola pracy klatki piersiowej i stanu narządu wzroku. Kadrę Przychodni Lekarzy Specjalistów tworzą najlepsi fachowcy, dlatego w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, pacjent otrzymuje szybki dostęp do szczegółowych porad m.in. laryngologicznych czy kardiologicznych.
Medycyna pracy w przychodni Garwolin – koszt
Na wstępne badania kieruje nas pracodawca i ma on obowiązek pokrycia całkowitego kosztu wizyty lekarskiej. Często dotyczy to także badań sanitarno-epidemiologicznych, choć na ten krok wiele osób decyduje się jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań pracy. Aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne znacznie zwiększają bowiem szansę na jej znalezienie, gdyż pracodawcom często zależy na czasie. Im szybciej możesz rozpocząć szkolenie, tym lepiej. Ponadto, badania diagnostyczne można wykonać nie tylko wtedy, gdy staramy się o określone stanowisko. Może się zdarzyć, że zaleci je np. gastrolog, jeśli u pacjenta występują specyficzne objawy zakażenia.
Wielu pracodawców podpisuje umowę z Przychodnią Lekarzy Specjalistów w Garwolinie lub Celestynowie. Umożliwia im to kierowanie swoich pracowników na badania w tej placówce, za które pacjenci nie ponoszą wówczas żadnych kosztów. Jeśli umowa z placówką nie została podpisana, przychodnia wystawia pracownikowi fakturę, która stanowi dla niego podstawę do zwrotu poniesionych kosztów.