Kariera i praca rodziców

Kariera i praca rodziców

Chociaż pieniądze mogą być dla Ciebie problemem, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę pieniądze, które możesz zaoszczędzić, decydując, czy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka. Nie wysłałbyś swojego dziecka do żadnego ośrodka opieki nad dziećmi, gdybyś był rodzicem. Niestety, dobrze oceniani i polecani dostawcy opieki nad dziećmi często mają wysokie koszty. Podejmując decyzję, czy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, należy również wziąć pod uwagę zalety pozostania w domu. Dzieci są w krytycznym momencie swojego życia od urodzenia do niemowlęctwa. Bliska interakcja między rodzicami a ich dziećmi, według wielu ekspertów, może pomóc wzmocnić ich więź, a także umiejętności rozwojowe, ponieważ ktoś zawsze z nimi pracuje.

dziecko

Kariera i praca rodziców

Korzyści płynące z pozostania w domu z dzieckiem po jego urodzeniu zostały podkreślone w poprzednich sekcjach. Chociaż ma to kilka zalet, należy również pamiętać, że wysłanie dziecka do przedszkola ma wiele zalet, o ile przedszkole jest wysoko oceniane i zatwierdzone. Kontakt społeczny, który Twoje dziecko najprawdopodobniej uzyska dzięki przebywaniu w pobliżu innych młodych ludzi, jest być może najbardziej znaczącą zaletą.  Ważne jest również, aby wyjaśnić swoje osobiste wymagania. Praca w domu lub pozostanie w domu z dziećmi to duża praca, a czasami może być trudna. Dlatego dla własnego zdrowia psychicznego wiele matek decyduje się na powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Jak zapewne już wiesz, decyzja o tym, czy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, zależy wyłącznie od Ciebie, ale rozważania przedstawione powyżej są do rozważenia. Niezależnie od tego, czy wrócisz do pracy, czy zostaniesz w domu ze swoim dzieckiem, Ty i Twoje dziecko prawie na pewno będziecie cieszyć się długim i zdrowym związkiem przez wiele lat.

O tym warto pamiętać!

Zwierz się zaufanemu koledze lub dołącz do grupy rodziców w pracy – zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby nawiązać kontakt z ludźmi, którzy również wrócili do pracy po urodzeniu dziecka. Może sprawić, że poczujesz się bardziej wspierany i mniej samotny. Pracodawcy są prawnie zobowiązani do zapewnienia swoim pracownikom pielęgniarskim prywatnego, komfortowego zakwaterowania, w którym mogą odciągać mleko, co jest koniecznością w przypadku karmienia piersią jako pracująca mama. Przed powrotem do pracy zapoznaj się z logistyką i upewnij się, że masz pod ręką odpowiedni sprzęt, w tym przenośny laktator. Jeśli twoja praca wymaga pracy fizycznej, porozmawiaj ze swoim przełożonym o ewentualnej modyfikacji swoich obowiązków, co również mogłaś zrobić, gdy byłaś w ciąży. Nie chcesz się przeciążać i ryzykować kontuzji, gdy wciąż dochodzisz do siebie. To przejście może być trudne i możesz mieć kilka trudnych dni na początku. Pamiętaj, że twoje hormony wciąż się zmieniają, twoje emocje mogą wydawać się jak kolejka górska i możesz czuć się przytłoczony – i to wszystko jest normalne. Osiemdziesiąt procent kobiet, które pracowały w czasie ciąży w naszej próbie, wznowiło pracę przed pierwszymi urodzinami dziecka. Po dostosowaniu poziom zawodowy, praca w pełnym wymiarze godzin, pozycja stojąca, wynagrodzenie za pracę, chęć zmiany pracy, wykształcenie i poziom zawodowy ojca pozostały znacząco związane z powrotem do pracy.

Jak złożyć wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski?
Urlop rodzicielski dla ojca dziecka — co warto o nim wiedzieć?
Sprawdź, ile trwa urlop macierzyński i na jakich zasadach można z niego skorzystać!

Dodaj komentarz