Co warto wiedzieć o ślubie w ciąży?

Co warto wiedzieć o ślubie w ciąży?

Już dawno przedmałżeńska ciąża przestała być powodem do wstydu czy przyspieszania ślubu. W dzisiejszych czasach każda kobieta ma prawo czuć się wyjątkowo w tym szczególnym dniu. Jednak warto pamiętać, że organizacja ślubu w tym szczególnym czasie, to spore wyzwanie dla przyszłych rodziców. Planowanie ślubu to proces, który zajmuje mnóstwo czasu i wywołuje ogromny stres. Dlatego w ciąży organizowanie ślubu jest podwójnie trudne.

Jak się czuje przyszła mama?

Jak wiadomo ciąża nie choroba. Jednak w tym szczególnym czasie przyszła mama ma prawo kiepsko się czuć. Wszelkie przygotowania do ślubu powinny być podporządkowane jej zdrowiu i samopoczuciu. Dlatego zanim rozpoczniemy przygotowania do wielkiego dnia skonsultujmy się z naszym ginekologiem. Jeśli lekarz da nam zielone światło to możemy zacząć planowanie.

Eksperci uważają, że idealną porą na ślub jest drugi trymestr. Wtedy przyszła mama nie boryka się już z porannymi mdłościami, a jednocześnie brzuszek nie jest jeszcze aż tak okazały.

Suknia ślubna

Każda panna młoda chce wyglądać w dniu swojego ślubu zjawiskowo. Jednak znalezienie odpowiedniej kreacji może być sporym wyzwaniem. I na pewno nie zostawiajmy poszukiwań sukni na ostatnią chwilę. Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Ciało przez dziewięć miesięcy bardzo się zmienia. Ślub w ciąży oznacza, że suknia ślubna musi być nie tylko piękna, ale przede wszystkim wygodna.

Niektóre panny młode decydują się na stworzenie indywidualnego modelu sukni ślubnej. Inna opcja to dopasowanie gotowej sukni do sylwetki przyszłej mamy. Suknia pod żadnym pozorem nie może uciskać powiększającego się brzuszka. Dlatego może się zdarzyć, że przed samym ślubem konieczne będzie dopasowanie wybrany kreacji do figury panny młodej.

Jak wcześniej wspomniano ciąża już dawno przestała być czym się wstydliwym. Dlatego to czy ukryć, czy podkreślić powiększający się brzuch jest indywidualną kwestią.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli myślimy o ślubie w Polsce to zazwyczaj łączy się on z mniejszym bądź bardziej wystawnym weselem. A zatem o czym warto pamiętać jeżeli szukamy sali weselnej.

Po pierwsze przyszła mama powinna mieć miejsce, w którym może chwilę odpocząć, a nawet się położyć. Ustawiając stoliki zadbajmy o to, żeby przyszła mama mogła bez przeszkód dostać się do toalety. Nie każdy wie, że w ciąży dziecko naciska na pęcherz i częste wizyty w toalecie stają się koniecznością…

Niezbędnik panny młodej

Warto jeszcze zadbać o kilka drobiazgów. Sprawiają one, że znacznie łatwiej przetrwamy nie tylko   i całe wesele. Po pierwsze przydadzą nam się buty na zmianę. W ciąży puchną stopy, dlatego zapasowa para powinna być maksymalnie wygodna i najlepiej rozmiar większe niż normalnie. To samo dotyczy palców u rąk. Dlatego pomysłem jest zaopatrzenie się w obrączkę rozmiar większą. Zadbajmy też o szeroką gamę bezalkoholowych drinków na stole młodej pary. Dzięki temu panna młoda będzie mogła bez przeszkód wznosić tosty razem z gośćmi.

Podsumowując ślub i wesele w ciąży może być udane, pod warunkiem, że wszytko wcześniej dobrze zaplanujemy…

Kiedy należy wykonać pierwsze USG w ciąży?
Jakie badania w ciąży należy obowiązkowo wykonać?
Sprawdź jakie badania przed ciążą warto wykonać!

Dodaj komentarz