Wielka Mapa Zwierząt do pokoju dziecięcego

18
4135
views
mapa zwierząt

Kochani, jeśli poszukujecie wyjątkowej mapy do pokoju dziecięcego – czyli takiej która nie byłaby tylko naścienną ozdobą, ale także obietnicą wielkiej przygody i źródłem wielu ciekawych informacji – pragnę wszem i wobec ogłosić, że Wielka Mapa Zwierząt została ukończona!

Po 5 miesiącach prac, które mogliście śledzić na Facebooku i Instagramie, nareszcie mogę pochwalić się moim najnowszym, ulubionym i wypieszczonym projektem, który swoje początki bierze jeszcze z lat mego dzieciństwa.

Podróżując po kartach Ilustrowanego atlasu świata, będąc 8-letnią miłośniczką stworzeń wszelkiej maści, poznawałam najróżniejsze gatunki zwierząt żyjące na poszczególnych kontynentach, a oczyma wyobraźni wdziałam wielką mapę świata, która pomieściłaby je wszystkie. Albo i jeszcze więcej!

Wtedy nawet nie podejrzewałam, że ten obraz może się kiedyś spełnić.

mapa zwierząt

Wielka Mapa Zwierząt. Czyli 300 zwierzaków do pokochania od zaraz

300 gatunków na mapie o wymiarach 98x68cm! 300 zwierząt lądowych i morskich. Żyjących w najmroczniejszych głębinach i na siedmiu kontynentach. Ssaki, ptaki, gady, płazy. Zwierzęta wszystkim dobrze znane i takie, o których mogliście jeszcze nie słyszeć.

Wasze dzieciaki mają okazję poznać je wszystkie z bliska, bowiem na tej mapie każdy jeden muflon, tukan i hipopotam został opatrzony nazwą swojego gatunku.

mapa zwierzątmapa zwierzątmapa zwierzątmapa zwierząt

Mapa Świata inna niż wszystkie

Podejmując się tego projektu, chciałam stworzyć mapę wyjątkową. Inną niż te wszystkie, które traktują temat po łebkach, bazują na gotowych szablonach, powstają w jedną noc na kolanie. W moim odczuciu bez poszanowania dla wrażliwości i umiejętności młodego odbiorcy.

Również dlatego nie śpieszyłam się z tą realizacją.

Moja mapa miała nieść ze sobą konkretną wartość – estetyczną, ale również edukacyjną, wykorzystującą potencjał młodego człowieka, który jak nigdy później jest ciekaw otaczającego go świata i chłonie z zapałem wszelkie informacje na jego temat.

Sama do dziś pamiętam większość gatunków zwierząt z mojego atlasu, o czym przekonałam się na etapie poszczególnych prac.

Wszystkie ilustracje zwierząt zostały narysowane ręcznie, a dopiero w późniejszym etapie rozmieszczone na kontynentach, opatrzone kolorem i podpisem.

Była to żmudna, czasochłonna, za to bardzo satysfakcjonująca praca. A największą nagrodą była reakcja mojego dziecka, która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że wykonałam kawał dobrej roboty i jestem pewna, że Wasi amatorzy podróży paluchem po mapie, a także mali miłośnicy zwierząt również ją docenią.

mapa zwierząt mapa zwierząt mapa zwierząt

Jak, gdzie i kiedy można dostać Wielką Mapę Zwierząt?

Kochani, to nie koniec nowości. Z przyjemnością pragnę Was poinformować, że mamarakowy sklep doczekał się kolejnej odsłony i przeniósł się z DaWandy na własną domenę.

Od teraz wszystkie moje plakaty, mapy i ilustracje, a także przyszłoroczne kalendarze i inne projekty, które dopiero kiełkują mi w głowie, znajdziecie TUTAJ (lub klikając w zakładkę SKLEP w menu).

Natomiast Wielką Mapę Zwierzaków możecie kupić TUTAJ.

Poprzedni artykułJak zachęcić dziecko do rysowania i prac plastycznych?
Następny artykułDziecięca galeria. Jak zrobić ramki z makulatury?
Cześć! Mam na imię Martyna, a to moja kreatywna przestrzeń, w której kumuluję pokłady pozytywnej energii, realizuję wspólnie z dzieckiem artystyczne projekty, zarażam pasją i zachęcam do twórczego myślenia. Jeśli pragniesz działać, realizować marzenia i wychować dziecko na szczęśliwego człowieka, to zapraszam Cię do inspirującego świata Mamarak.
PODZIEL SIĘ
 • Ale czad :D Piękna <3

 • Boska! <3

 • IdeŁAŁ <3 Gratuluję przenosin na swoje :)

  • Dziękuję, trwało to 100 lat przez mój słomiany zapał i długaśny ogon, ale cieszę się, że w końcu się udało :)

 • Brak słów! WOW ! <3

 • Piękna! ;)

 • ostryga19

  no proszę, już wiem co kupię na prezent urodzinowy !!!

 • Katarzyna Jankowska

  Przy okazji zabaw z mapą można dziecku poczytać o zwierzętach. W bardzo przystępnej formie tj. rymowanek o zwierzętach i ich zwyczajach piszą Urszula Kozłowska i Wiesław Drabik. Gorąco polecam ich publikacje zwłaszcza rodzicom maluchów.

  • Dziękuję Katarzyno za polecenie, u nas rymowanki są bardzo wskazane, bo dziecię szlifuje mowę. A rymowanki o zwierzakach w zestawianiu z mapą to dopiero rarytas i dodatkowa zachęta do ćwiczeń :)

 • Mapa jest cudna! Widać, że w jej przygotowanie włożone zostało mnóstwo pracy!

  • Dziękuję :) Mam nadzieję, że ucieszy nie jedno dziecię :)

 • Anna

  Wow, czegoś takiego szukałam! Jest przepiękna! <3

  A czy istnieje choć cień szansy, że pojawiłaby się kiedyś druga wersja mapy, np. z najsłynniejszymi budowlami na świecie? Mamy dwóch synów do obdzielenia, ściany nad dwoma łóżkami do obwieszenia :)

  • Miło mi to słyszeć, Anno. Dziękuję :) A ze swej strony mogę zapewnić, że to na pewno nie ostatnia mapa. Najsłynniejsze budowle świata to bardzo dobry pomysł! :)

   • Anna

    Och, wspaniale, nawet nie wiesz, jak bardzo mnie to cieszy – życzę w takim razie owocnego tworzenia :)